Loomaarst

Küsimus: Kas peaks muretsema kui kassil on turjal karvutu laik, nahk on seal roosa ja terve?17.10.2014

Tere!
Avastasin kassil umbes nädal aega tagasi turjal koha, kus on palju vähem karvu kui seal muidu peaks olema. Nahk on alt ilusti roosa, nii nagu olema peab. Katsudes on see koht aga jällegi soojem, kui kuskilt mujalt. Eile avastasin, et see karvutu koht on suuremaks läinud, aga naha seisukord ikkagi sama. Kas on põhjust muretsemiseks? Alguses ei pööranud suurt tähelepanu, sest arvasin, et koer on mänguhoos teda sakutanud. Kass on steriliseerimata toakass, kellel vanust 1 a ja 4 kuud. Sööb pehmet toitu, mis on loomapoest ostetud, aga Whiskasi kuivtoitu (loomapoe kuivtoidu vastu protesteerib).

Tänan vastuse eest!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kuna karvutu laik suureneb, siis Kindlasti käige kassiga kliinikus arsti vastuvõtul ära.
Soovitan teha lisaks kliinilisele ülevaatusele seenhaiguse proovi, sest see võib olla ka inimesele nakkav.
Teatud haiguslike seisundite korral kisuvad/lakuvad kassid ise karvad laiguti ära ning hea oleks põhjustele kiiresti jälile saada. siis sümptomid ei süvene ning ka ravi on kiirem ning odavam.