Loomaarst

Küsimus: Mitme päevaga peaksid kutsikatel silmad avanema?17.10.2014

Kutsikad on 13 päeva vanad ning silmi veel pole ja kas üldse tulevad. Olen lugenud, et silmad avanevad 10-15 päevaga. Kas on neil siis mõni haigus, kui kaua pean ootama, et silmad avanevad või pean nad hukkama?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Palun ärge hukake kedagi.
Kui silmad pole 2 nädalaga avanenud, on mõistlik pöörduda loomaarsti poole, et välistada mingi anomaalia või arenguhäire.
Kui pesakond on suur või näiteks emal on vähe piima, siis võib areng olla aeglasem.