Loomaarst

Küsimus: Kas oskate kassi paistes mokale midagi soovitada, kassil on akne?02.11.2014

Tere!
Lühikarvalise kassi alalõual on kassi akne. Mustad koorikutaolised täpid tulid naha pealt maha, aga lõual väike paistetus - punane turse, mis kergelt veritseb puhastamisel. Sööginõud keraamilised, puhastan lõuga toidukorra järel ja tupsutan 2 korda päevas kaaliumpermanganaadi lahusega. Sügelust pole, valu puudub, kass ise igati rõõmus. Kas oskate kassi paistes moka jaoks midagi soovitada?
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kasside akne möödub tavaliselt ise ilma suurema vahelesegamiseta.
Võib kasutada lisaks puhastamisele mõnda haavaemulsiooni (Näiteks Cortizeme), et paranemist kiirendada.