Loomaarst

Küsimus: Millest tekivad kassil gaasid ja mida ma saaks nende vältimiseks teha?02.11.2014

Tere!
Võtsin 3 kuud tagasi tänavalt kassi. Kassiga on tehtud kõik vajalikud toimingud (parasiiditõrje, vaktsineerimine, kastreerimine).
Kass sööb RC SKIN YOUNG MALE krõbinaid ja poest saadavaid erinevaid konserve. Süüa ta armastab, eriti konservi.
Päeval on kass üldiselt tubane, kuid öösel meeldib tal õues kolada. Kassil on probleem gaasidega, puuksutab tihti ja lõhnab pahasti. Millest kassil tekivad gaasid (olen lugenud, et võib olla toidust ja ka vähesest liikumisest) ja mida ma saaks nende vältimiseks teha?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Soolegaase on soolestikus mingil määral ikka. Kui neid on aga liiga palju võib olla probleem sobimatus toidus( me ei tea mida ta öösel õues olles sööb), sooleparasiitides ( tänavakassil ei pruugi ühekordne ussirohu andmine organismi parasiitidest täielikult vabastada), kassil võib olla düsbakterioos ( seedimisele sobimatuid baktereid on tunduvalt rohkem kui sobilikke) ja palju muidki põhjuseid. Pidage nõu oma pereloomaarstiga.