Loomaarst

Küsimus: Kas kass võis saada vaktsiinist üledoosi, kuna marutaudi süstide vahele jäi vaid aasta või ei juhtu sellest midagi?02.11.2014

Tere!
Käisin kassiga iga-aastasel vaktsineerimisel ning loomakliinikus tegi õpilane kassile süstid (kompleks+marutaud), kuigi alles aasta tagasi oli marutaudi süst tehtud (mis pidi olema iga kahe aasta tagant), süstis kuna oli passist kogemata aastaarvu valesti vaatanud. Peale vaktsineerimist on nüüd kass jube loid ja tujust ära. Kas ta võib saada vaktsiinist üledoosi, kuna marutaudi süstide vahele jäi vaid aasta või ei juhtu sellest midagi?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti pöörduge selle küsimusega ka vaktsineerinud loomakliiniku poole ja täpsustage seda, kuhu (ja õigupoolest ka miks) õpilane need süstid tegi. Kes vaatas enne vaktsineerimist looma üle ja veendus, et ta on kliiniliselt terve?
Vaktsiin manustatakse naha alla ja mitte lihasesse, et vältida anafülaktilist šokki. Kindlasti pole probleem selles, et marutaudi vaktsiinide vahe on aasta ( 20 aastat nii tehtigi).