Loomaarst

Küsimus: Mida teha, kui sündinud kassipoja saba on kahju saanud ja nüüd ots on must ning kuivab ära?18.11.2014

16.novembril sündisid kassipojad ning ühele kassipojale oli kassiema kogemata haiget teinud. Kassipoja sabal pole karvu. On vaid punane roots, mis muutub aina suuremas ulatuses otsast mustaks ja kuivab kokku. Mida teha ja kuidas käituda?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui sabaots muutub mustaks ja "kuivab kokku" on vigastuse tagajärjel lakanud kudede verevarustus mille tagajärjel need kärbuvad. Mõistlik oleks lasta loomaarstil kahjustada saanud osa sabast eemaldada.