Loomaarst

Küsimus: Kas peaks muretsema, kui koer vist tõmbas lihatüki kurku ja see ei anna veel pärast mitmeid kordi oksendamist rahu?19.11.2014

Täna (17.nov) juhtus minu koeraga (berni alpi karjakoer) selline asi, et andsin talle väikese ahjus küpsetatud liha jupi, mille peale panin sulajuustu ning ta vist tõmbas selle omale kurku, kuigi tavaliselt mälub ka kõige pisema toidupala mitu-mitu korda läbi enne kui alla neelab. Tõusis istukile, hakkas õhku ahmima, üritas neelata, köhis ja nii natuke aega. Seejärel oksendas ning küsis kohe õue, kui õue lasin, hakkas meeleheitlikult muru sööma ning seejärel oksendas ka muru uuesti välja. Aegajalt ikka veel üritas neelata ning tõmbas keelega üle oma huulte ja köhatas. Juhtus see umbes poole 4 ajal päeval, kuid tunde hiljem ikka veel tulevad mingid hood, kus üritab meeleheitlikult neelatada ning lakub huuli, mõni kord ka köhatab. On veidike õnnetum kui muidu, aga endiselt oli huvitatud jalutama minekust, tõi õues mänguasju ja liputab saba. Samas tundub, et midagi ikka veel ärritab teda.
Millega võiks tegu olla?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kas see Teie poolt antud lihatükk oli kuum/tuline? Kui ja, siis võis just sulajuust ärritada neelu või söögitoru limaskesta ja kutsuda esile sellise reaktsiooni. Kui ei, siis oleks mõistlik lasta loomaarstil suuõõs üle vaadata ja vajadusel uurida endoskoobiga ka kõri ning hingetoru
Kui koer oksendas, kas siis väljus ka Teie poolt antud lihatükk? Kas peale seda intsidenti koer sööb ja joob tavapärasel moel? Neelab ilma raskusteta? Ei hingelda rahuolekus? Koera suuõõnt on raske uurida ja seda eriti ärkvelolekus aga käige ikka igaks juhuks kliinikus ära.