Loomaarst

Küsimus: Kas see on normaalne, et 1-aastasel saksa lambakoeral on "noku pidevalt väljas"?24.11.2014

Tere,
Suur mure 1-aastase saksa lambakoeraga. Noku ei seisa "püksis", istudes on 10-15cm väljas ja seistes ka ikka 2-3cm ripub, seistes mitte alati.
Probleem olnud juba kutsikast peale, kuid kasvatajad ütlesid, et see normaalne, läheb vanemaks saades üle. Ise ka arvasin, et nad sellised lipa-lopa kutsikatena, et lihase nõrkus vm.
Muidu koer terve ja rõõmus ja kena aga selline piinlik värk.
Palun nõu, mida teha või peab leppima sellega?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Laske loomaarstil üle vaadata kas tegemist on anatoomiliste iseärasustega (näiteks prepuutsium liiga lühike) või hoopis neuroloogiliste põhjustega (koera närvisüsteem on selline, et iga tugevam emotsioon kutsub esile ka erektsiooni).