Loomaarst

Küsimus: Milliseid koduseid või apteegist pärit vahendeid kasutada kui kassil on kõht kinni?11.12.2014

Tere
Mida teha, milliseid koduseid või apteegist pärit vahendeid kasutada, kui kassil on kõht kinni? Juba mitmendat päeva on tal junnid täiesti kuivad ja kõvad. Enne on olnud normaalsed. Kass on toidu suhtes väga valiv, nii et kui midagi anda, siis peaks seda tegema sundides. Kas võiks anda hapukoort või jogurtit, või õli hoopis? Millest selline asi üldse olla võib, kui enne on 4 aastat kõik ok olnud? Toit pole muutunud. Käib liivakastis vist vähem ka, kui enne ja junne on palju vähem, sellised väikesed kuivad pabulad.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kõhukinnisus kassidel võib esineda seoses toidu muutusega, sobimatu toidu korral (leidis näiteks prügikastist kanakondid või pistis õues väikese linnu nahka), võõrkehade korral, lahtiste karvade sisselakkumise tagajärjel, vedeliku tarbimise muutused, palju erinevaid seedeelundkonna funktsioonihäireid.
Mõistlik oleks ikkagi koos loomaarstiga seda lähemalt uurida, seda enam, et enne on kõik korras olnud. Mida varem saab selgust, seda lihtsam on teda aidata.
Üldlevinud võte loomale õli anda ei ole sageli efektiivne, sest see imendub enne probleemsesse sooleossa jõudmist.
Võibolla oleks Teie kassi puhul abi karvapallipastast aga kui on midagi tõsisemat, siis aeg tiksub...