Loomaarst

Küsimus: Millest võib olla koera tagumine käpp paistes?16.12.2014

Tere! Minu tõukoeral (shar pei, 7a) on tagumine käpp väga paistes ja ei saa astuda selle peale (juba kolm päeva). Vahest, kui väga vaja, siis korraks toetub selle peale, kuid siis ka läbi valu. Tal on varemgi nii juhtunud, et mingi hetk (maksimaalselt pool päeva) hoiab seda käppa ja siis jälle kõik korras. Nüüd on aga käpp läinud väga paiste (tekkinud muhk). Kas oskate öelda mis võib olla viga, välja väänanud? Äkki oskate soovitada mingit ravimit, määret vms?
Link pildile (tagumine käpp paistes): http://www.upload.ee/image/4411646/DSC_0106.JPG

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Selle käpaga tuleb röntgenisse minna, et välja selgitada kas see on pehmete kudede turse( näiteks abstsess), luulised muutused( näiteks osteosarkoom), liigeseprobleem (tundub siiski, et paistetus on kannaliigesest allpool)
Vastavalt uuringu tulemustele ka ravi või täiendavad analüüsid.