Loomaarst

Küsimus: Milles on probleem, et kass endalt karvu ära sikutab?18.12.2014

Tere, Mure on, et kass tõmbab endal karvu ära jala piirkonnast. Üks jalg on juba täiesti karvavaba ja on tekkinud naha peale punased tüükad. Milles võib probleem olla, et ta endalt karvu ära tõmbab?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Ega ma nii nappide algandmete põhjal muud oska soovitada kui arsti vastuvõtule pöörduda.
Põhjuseid on päris palju alates stressist kuni valutavate liigesteni välja. Aga kõik võimalikud versioonid tuleb üle kontrollida ning lisaks rääkida ka pikalt laialt kassi toitumisest, igapäevarutiinist, kas on midagi ebatavalist juhtunud, mõne teise loomaga kokku puutunud, kui vana on loom, kas käib õues või on tubane.
Võimalik, et on vaja ka mõningaid analüüse võtta ( nahakaabe, teibiproov, tsütoloogia, DTM test)