Loomaarst

Küsimus: Mis meid ees ootab, kui 16-aastasel koeral on neerupuudulikkus?19.12.2014

Tere,
Mul on vana koer, saab märtsis 16, segavereline keskmist kasvu isane. Viimasel ajal isutu ja oksendab aeg-ajalt, kõhnunud märgatavalt. Arst tegi vereanalüüsi ja ütles, et neerupuudulikkus. Kahjuks ei olnud mul võimalust täpsustavaid küsimusi küsida, et kas asi on halb või väga halb. Paar näitajat tundusid küll hirmuäratavad; kreatiniin 865! ja uurea 47! Mida selliste numbritega koeraomanik võib oodata?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kahju, et Teil polnud aega või võimalust täpsustavaid küsimusi küsida ,aga peaks kindlasti. Äkki saate arstile helistada.
Sellised neerunäitajad nagu kreatiniin 865 ( norm 43-115) ja uurea 47 ( norm kuskil 14 juures) on tõesti palju tõusnud aga kuna mul pole sellest vereproovist rohkem näitajaid ( aga kõik on omavahel seoses) ega ka muid uuringuid ( kliiniline veri, uriin, röntgen) ega korralikku anamneesi....
Kui sellised näitajad ei ole mingi haiguse või probleemi tagajärg mis kaovad selle probleemi lahenemisel ( näiteks urineerimishäired) siis leevendada saab Teie koera olukorda kohe kindlasti. Vajalik oleks pikemaajalisem vedelikteraapia, ravitoit ning ka ravimid mis aitavad jääkaineid organismist väljutada
Olenemata sellest, et koer on juba 16 aastat vana peaksite koos oma loomaarstiga ka alustatut jätkama - diagnoos on olemas nüüd on vaja raviplaani