Loomaarst

Küsimus: Kas kassil tagumikust välja tulnud punane munataoline asi võis olla tingitud steriliseerimisest?09.01.2015

Tere!
Mul on mure kassi pärast kellel järsku tuli tagumikust munalaadne asi välja, mis on punast värvi. Kass on steriliseeritud juulis 2014. Kas see võib olla kuidagi sellega seotud? Järgmisel päeval kass lahkus siit ilmast, kass oli umbes 10-12 aastane.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui se munajas moodustis väljus pärakust, siis võis see olla pärasoole väljalangemine, mis võib kaasneda näiteks sooleummistusega või pikaajalise kõhukinnisusega. Väljalangenud sool kärbub kiiresti ning kui ruttu abi ei saa siis loom lahkubki šoki ja sepsise tagajärjel.
Välistatud ei ole ka erinevad kasvajalised moodustised.