Loomaarst

Küsimus: Kas peaks muretsema, kui kutsikal on silmavalgel nähtav veresoon?13.01.2015

Tere
Meie perre tuli just 2-kuune tiibeti spanjeli kutsikas. Tal on algusest saadik olnud (kohe koju jõudes märkasime) ühe silma valgel märgatav punane laiem veresoon, nagu pisike lõngajupike. Kas peaks selle pärast muretsema, miks see nii on, või ongi see normaalne?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Ja kõigepealt palju õnne. Kutsika puhul.
Ma arvan, et see pole probleem (võimalik, et pisitrauma tagajärjel on katki läinud väike kapillaar ning see veri imendub mõne aja pärast ise ära) aga kui Te lähete varsti kliinikusse vaktsineerima, siis las arst kontrollib lisaks tavaülevaatusele kindlasti ka selle silma üle.