Loomaarst

Küsimus: Kuidas kindlaks teha, kas kass on kurt?15.01.2015

Tere,
Meil on u 6-aastane isane oranž kass, tubane. Oleme aga viimasel ajal märganud, et ta ei reageeri oma nimele ega ka muudele helidele. Varasemalt pole seda probleemi märganud. Võime ta kõrva taga ka nipsu lüüa, ta ei pööra pead.
Samas aga ehmatab ta väga kergesti teatud olukordades. Nt kui midagi kukub suure põntsuga maha, kõrged helid jne.
Kas midagi peaks ette võtma, kuhugi kontrolli viima? Kas see üldse on kassi jaoks suur probleem?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Võiksite minna kliinikusse kõigepealt tavaülevaatusele, kus arst vaatab otoskoobi abil üle kassi kuulmekäigu (kas ei ole liigselt kõrvavaiku, võõrkehi või kuulmekäigu ahenemist) ja kontrollib kuulmekiled (vigastused, põletik). Kui kliinikus on röntgen, saab teha pildi ja otsida sealt teatavaid muutusi.
Kui sellega kõik korras, suunatakse Teid edasi juba neuroloogi vastuvõtule.
Tubasel kassil, kui on teada et ta on kurt ja sellega arvestatakse, ei ole mingeid ohte ega probleeme oma elu elamisega. Küll aga on keeruline õuekassil, kes ei kuule ohu lähenemist (kasvõi auto).