Loomaarst

Küsimus: Kas läbipaistev lõhnatu eritis isase koera sugutist on loomuliku nähtuse või võib olla mingi terviseprobleem?20.01.2015

Tere.
Oleme tähele pannud, et tihti tuleb kuue aastasel kääbus pincheril sugutist läbipaistvat eritist. Tavaliselt on seda väga väikeses koguses, nii mõni tilk. Täna avastasin et diivani peal oli peale koera magamist umbes 5cm diameetrine märg plekk ja arvasime, et ehk on ta kogemata pissi voodisse tilgutanud, kuid see oli täiesti lõhnatu ja hiljem oli teises kohas jälle samasugune plekk. Arvan, et ehk võib tegu olla selle sama eritisega, mis tal vahest sugutist tuleb, kuid seekord olid kogused palju suuremad kui tavaliselt. Kas tegu on lihtsalt isase koera loomuliku nähtusega, või võib olla mingi terviseprobleem?
Lisan veel, et koer on olnud meil alles paar kuud ja ei oska öelda, kas see eritis on olnud kogu tema elu jooksul.

Lugupidamisega ja ette tänades.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Koeral kaitseb prepuutsium ja selle limaskest sugutit hõõrdumise ja seeläbi vigastuste eest, samuti eritavad erinevad sugunäärmed spetsiaalset eritist aga mitte küll sellisel määral et lausa loigud järele jääksid
Soovitan pöörduda kliinikusse ning võtta koeralt proov nii tsütoloogiliseks uuringuks kui ka lasta teha uriini kompleksuuring. Hea oleks ka kui saaks uurida koera eelneva elu kohta, kas midagi sellist esines.