Loomaarst

Küsimus: Millal oleks parim aeg emase kassi paaritumiseks, mitmendal päeval?23.01.2015

Millal oleks parim aeg emase kassi paaritumiseks-mitmendal päeval, kas võib see olla ka nädal innaperioodi algusest, peigmees kassil teises linnas ja kohe ei saa sõita. Tegemist on tõukassiga shottis fold.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Innaajaga annabki emane kass märku, et ta on paaritumiseks valmis ning munarakk vabanebki alles siis, kui toimub paaritus isase kassiga. Nii nagu koeral või ka inimesi mingeid päevi arvestada vaja ei ole. Küll aga peaks varuma aega, sest kui viia emane isase juurde, vajavad nad pisut aega üksteisega tutvumiseks ning emasloom võib uues kohas olla alguses pisut arglik-ettevaatlik ning vajab aega harjumiseks ja kohanemiseks. Olen kuulnud, et loomad jäetakse kokku ka paariks-kolmeks päevaks