Loomaarst

Küsimus: Mis võib viga olla, et merisiga veritseb?26.01.2015

Tere !

Panin tähele, et merisiga ei taha ühte jalga maha panna, nagu tal oleks see valus. Avastasin, et mõlema jala alt natuke nagu nahk maas ja isegi õrnalt oli verd näha (ei ole kindel võib olla oli lihtsalt punane). Samuti avastasin, et meriseal tuleb tagant pepust ja samuti sugutist verd. Mis võib olla selle põhjus? Puuris on ilusti saepuru all ja kogu aeg on olnud sama saepuru.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kas see, mida te näete "pepust" tulemas on kindlalt veri või punakas vedelik? Merisigade uriin võib olla punakat-oranžikat värvi.
Kui see on tõesti veri, siis peaks küll kliinikusse minema. Võimalik et on vajalik röntgenuuring ja/või uriiniuuring ( trauma, põletik, kasvaja)
Ühtlasi saab ka käpad üle vaadata ja ravi määrata. Kui merisiga on vanem ja/või ka ülekaaluline, võib ta urineerida nö alla ja uriinis sisalduvad ained võivad ärritada käppade nahka muutes need valulikuks ja põletikuliseks