Loomaarst

Küsimus: Kas ei peaks kutsikat pissimiskohast pesema?26.01.2015

Tere

Esimest korda kutsikas majas ja tahaks teada, et kas tema genitaale tuleks pesta sooja veega ehk? Tundub, et ta ise end sealt ei pese ja seetõttu ei tundu see piirkond kõige puhtam. Netist selle kohta midagi ei leia, jääb mulje, et pigem ei peaks pesema, aga mõtlen, et kuidas ta siis sealt puhtaks saab? Kui uriinijäägid genitaalide piirkonnas hakkavad baktereid moodustama, teeb see ju halba, lõpuks ehk tekib mingi nahaprobleem? Ja teine asi, tegemist emase kutsikaga, siis selle pissimiskoha otsas kasvavad pikad karvad, kutsikas ise valge – need siis kogu aeg nagu saavad pissiga kokku ja on kollased ja kole... Kas need võiks ära lõigata, oleks nagu hügieenilisem? Vabandan, lollid küsimused ilmselt, aga olen siiani kasse pidanud ja nendega selliseid probleeme pole – pesevad end korralikult ise. Ühesõnaga põhimure on see, et kas ei peaks mitte kutsikat pesema pissimiskohast, kuna tundub mulle, et ta sealt pesemata? Või peaks ta ikka iseenese hügieeniga ise hakkama saama. Kutsikas saab veebruari alguspäevadel kolme kuuseks.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui see teema on Teie jaoks oluline ja suisa häiriv, siis loomulikult võite sooja puhta veega pesta. Emane koer peaks puhtuse hoidmisega saama ilusasti hakkama ja reeglina nad ongi väga usinad lakkujad. Küllap see ka vanusega tuleb. Need niiöelda pikad karvad kaovad tavaliselt koos kutsikakarvaga enne suguküpsuse saavutamist.