Loomaarst

Küsimus: Kas koerad ja kassid võivad üksteisele haigusi edasi kanda, või on see ikkagi erinevate liikide tõttu võimatu?26.01.2015

Tere,
Kas koerad ja kassid võivad üksteisele haigusi edasi kanda, või on see ikkagi erinevate liikide tõttu võimatu?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Ikka võivad. Edasi kanduvad nakkushaigused. Nii otsese kui kaudse kontakti tagajärjel.
Tavaliselt on need parasitaarsed haigused aga on ka teatavaid gripilaadseid viirushaigusi, herpesviirus, klamüüdia, seenhaigused, marutaud.