Loomaarst

Küsimus: Mida teha, kui kass on üle aasta juba pidevalt oksendanud?27.01.2015

Tere,
Kass on 2,5 aastane. Kuni 1 aastaseni oli kõik korras. Sõi korralikult ja käis wc-s korralikult. 2013. aasta oktoobris hakkas aga järsku väga tihti oksendama, mõnel korral mitu korda päevas. Oksendas välja toidu ja aeg-ajalt oksendas lihtsalt vedelikku ja ka wc-s enam ei käinud. Käisime mitu korda arsti juures, mille käigus tehti ka röntgen. Röntgen midagi ei näidanud. Arst arvas, et ehk on kõht kinni ja kassile tehti klistiir. Probleem ei lahenenud. Teine arst soovitas anda eritoitu - Royal Canini veterinaaride eri Fibre response. See pani seedimise tööle, oksendamine muutus harvemaks, kuid ei kadunud. Oksendas kord nädalas või kord paari nädala jooksul. Hakkas wc-s käima. Umbes aasta oli asi siis enamvähem. 2014. aastal, taas oktoobris, läks asi taaskord halvaks. Kass oksendab tihti, vahel kohe otse toidukaussi peale söömist, wc-s käib harva, sööb vähe ja on kaotanud kaalu. Arst soovitas muuta toitu ja andis karvapallipastat (karvapalle pole ta kunagi oksendanud). Nüüd siis anname toitu Royal Canini veterinaaride eri Gastro intestinal ja karvapallipastat Beszo-Pet. Kass oksendab harvemini, kuid siiski mitu korda nädalas, pabulad on väikesed ja sööb vähe. Kuna ta on kõhnaks jäänud, siis annan toitu 60 g päevas, kuid selle koguse sööb ta ära heal juhul 2, vaheli isegi 3 päeva jooksul. Ei oska enam midagi teha. Käidud kahe erineva arsti juures.
Tänan.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Võibolla peaks nüüd erinevate toitude proovimise jätkuks laskma kassile täpsemad uurigud teha - vereproovid, pankreasetest, võimalik et ta vajaks ka mao sondeerimist, sest paljud võõrkehad ei olegi röntgenpildil nähtavad. Las Teie pereloomaarst suunab Teid edasi.