Loomaarst

Küsimus: Kuidas arusaada, kas kassil on köha või karvad kurgus?27.01.2015

Kassil on tekkinud imelik köha või kuidas seda täpsemalt defineerida aga see on kestnud kuskil umbes üle kuu aja. See seisneb selles, et mõnikord kassil hakkab nagu okserefleks aga ei oksenda, tundub nagu ta ei suudaks midagi kurgust välja köhida. On olnud nii, et kui ta on parajasti oma mänguhoos jooksnud, siis peale seda, aga on ka nii, et magab rahulikult korvis kui järsku hakkab jälle kõõksuma. Kass on kuskil 9-aastane, muidu selline rahulik, sõbralik, sööb normaalselt ja joob. Ussirohi on ka antud.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Variante on mitmeid - siseparasiidid, karvapallid maos, võõrkeha
Kas ussurohi on antud hiljaaegu? korralikult kaalu järgi? jäi see talle ikka sisse? Võimalik et peaks ussirohtu andma uuesti ja korraliku kuurina seekord. Kas karvapallipastat olete talle proovinud anda?
Kas tal on kommet erinevate asjadega mängida ja neid ka alla neelata? Kuu aega tagasi olid jõulud - kas tal karda, kuuseokkaid ja pakkimispaela oli käpapärast?
Käige igaks juhuks arsti juures ära.