Loomaarst

Küsimus: Kas saan ise kuidagi kassi igeme/hamba põletikku ravida?30.01.2015

Olen tähele pannud juba mitu kuud, et kassi (7.a) hingeõhk ei ole korras. Hakkasin siis ükspäev vaatama ja avastasin, et kassil on ühe hamba juurest ige paistes ja hammas selles kohas on ka pikem kui teised. Mõtlengi juba ammu, et peaks minema arstile ja küsima, millest kassil selline halb hingeõhk, kui avastasin, et ige paistes. Nüüd küsimus, kas ise ei saaks kuidagi põletikku maha, võib-olla paraneb sellega ka hingeõhk? Arstil ei ole kassi võtmisest saati käinud, kuna ta on kiibitamata (tubane). Seega, kas saan ise kuidagi loomale abiks olla või peaks ikkagi arstile mineku ette võtma? Tänud ette

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti tuleb selle probleemiga arsti poole pöörduda. Tegemist võib olla põletikuga nagu Te oletate, aga välistada ei saa ka näiteks luukoe kasvajat, traumaatilist murdu või veel midagi. Vajadusel tuleb teha röntgenpilt. Kui on vaja põletiku raviks kasutada antibiootikume, siis ilma looma nägemata ja diagnoosi panemata pole ühelgi arstil niikuinii luba neid väljastada. Ja ega Te ju kindlasti soovigi, et teie kass oleks katsejänes (proovime midagi ja vaatame kuidas mõjub).