Loomaarst

Küsimus: Kas kassi võib ka juuni kuus steriliseerida?04.02.2015

Tere!
Sooviksin teada, kas kassi võib ka juuni kuus steriliseerida? Tean, et august pole parim aeg aga juuni? Või peaks seda siiski talvel tegema?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Loomulikult võib. Kui Te ei vali hinna järgi kõige odavamat nö "säästuoperatsiooni", kus hoitakse kokku:
1. steriilsuse pealt- operatsioonide jaoks polegi opituba ja lõikused tehakse vastuvõturuumis, mida aga ei saa lõikuste jaoks piisavalt steriilseks, arst ei kasuta steriilseid ühekordseid kindaid, maski, mütsi, kitlit; opiriistastikku ei kuumtöödelda ja sellega seoses ei saavutata nende täit steriilsust , ühe skalpelliteraga lõigatakse mitu looma jne jne
2.kaasaegsete ja ohutute narkoosivahendite pealt, mis võib viia selleni, et loom tunneb operatsiooni teatud etapis valu ja haav tehakse liiga suur, samuti on ärkamine vaevaline ja võtab kaua aega
3. korralike õmblusmaterjalide pealt - ligatuurid ja haava sulgemine peab toimuma ühekordse steriilse isesulanduva suuruselt sobiva ja atraumaatilise nõelaga varustatud niidiga.
4. opijärgsete valu-ja põletikuvastaste preparaatide pealt - neid kasutades ei tunne loom reeglina huvi haava vastu ning nakkusoht on minimaalne
Oleme opereerinud ka augustis. Probleeme pole.