Loomaarst

Küsimus: Kas peaksin muretsema kutsikaga sikutamismängus, et ta oma kaelale viga teeb?12.02.2015

Kutsikas on suur tirija ja pidevalt tahab nuuskida mida ei peaks, tormata vastassuunas, jääb ootamatult seisma jne. Mul on mure, et kui tema tirib ja punnib vastu ja teiselt poolt mina ka justkui tõmban enda poole või õiges suunas või ärgitan edasi liikuma (kutsikal kombeks ootamatult ja sageli istuma sättida end kõnniteel), siis kas ei või sedasi kutsika kael vigastatud saada? Kutsikas 3-kuune, tiibeti spanjel.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Eks see võimalus on ikka, et ta vigastab ennast ( kõripiirkond, hingetoru, kõrvad). Võibolla on mõistlikum kasutada trakse niikaua kuni ta rihmas käimisega rohkem harjub