Loomaarst

Küsimus: Kas pean muretsema, et Yorkshire terjeril on kõht punnis ja kõva, kuigi tunneb ennast igati hästi?02.03.2015

Tere!
Mul koeral (3 a) on juba nädal aega kõht punnis, lausa kera. Tunneb ennast aga väga hästi, jookseb, mängib, sööb ja joob nagu alati, kuid ei anna rahu ta väga punnis kõht. Ei tea kas see tuleneb sellest, et vahest annan talle süüa mida isegi söön aga kui kõhtu puutuda, siis on kõva ja väga suur. Kuigi kordan, et tunneb ennast hästi, teeb oma asjad ka ilusti ära kuid kakab võib-olla natukese normaalsest rohkem.
Palun aidake!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Võib täiesti olla, et see "oma toit",mis Te talle annate, on kas liiga vürtsine, liiga rammus või sisaldab selliseid toitaineid (näiteks teravilja-või piimavalk, piimasuhkur) mis tekitavad soolegaase. York on ka nii väike, et tal paistab see puhitus ka kohe silma.
Aga nagu ma ütlesin on see võibolla nii.
Soovitan täpsema diagnoosi saamiseks ikkagi kliinikutee jalge alla võtta. Röntgenpilt või ka ultraheliuuring näitavad üsna täpselt miks kõht sedasi punnis on. Niikuinii ei lase see muretsemine teil rahulikult olla nii et käige parem ära.