Loomaarst

Küsimus: Mis kassil võib viga olla, kui ta oksendab ja pissiga koos tuleb veri?03.03.2015

Täna hommikul on kass mitmeid kordi oksendanud ja teeb oma häda põrandale, igale poole kus ta laseb, on veresegune loik järgi. Tal on ka kassiaids, kas see võib kuidagi sellega seotud olla ja mida ette peaks võtma?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Veresegune uriin on tõsine põhjus kiiremas korras arstile pöördumiseks. Tegemist võib olla nii põletikuga, põiekividega, kasvajaga ning see tuleb ruttu välja selgitada, et alustada õige raviga. Urineerimishäired võivad, olenevalt probleemist muidugi, üsna kiiresti päädida sellega, et tänu alumiste kuseteede tursetele ja mehhaanilistele ummistustele ei saa kass enam urineerida ning see seisund on äärmiselt eluohtlik.
See, et tal on ka FIV, kahandab oluliselt organismi vastupanuvõimet igasuguste haigustekitajate suhtes ning seda enam vajab ta kiiret abi.