Loomaarst

Küsimus: Mis võib kassil viga olla, et on loid ja ei lase ligi?04.03.2015

5a emane kass. Peale jooksuaega muutus selliseks loiuks. Siis tekkis hingamisel nagu selline kõrbi ja vahest nagu köhib. Enam ei söö korralikult. Alguses arvasime, et karvapallid, et köhib aga salv ei mõjunud. Siis tekkis kahtlus, et järsku ussid aga ussirohi ka ei mõjunud. Enam ei tea milles asi!?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui niiöelda lihtsamad asjad on ära proovitud ja tulemust ei ole, siis tuleks edasi minna juba täpsemate uuringutega. Röntgenpilt kindlasti ja vajadusel kliiniline veri. Kindlasti on oluline arsti juures teada kui kaua peale jooksuaega need muutused tekkisid, mida kassiga sellel ajal ebatavalist juhtus ( käis õues, puutus mingi võõra loomaga kokku, anti mingit ravimit) kas loom sööb ja joob korralikult, roojab ning urineerib häireteta, kas on mingeid uusi toataimi toodud, kas kass on vaktsineeritud.......