Loomaarst

Küsimus: Mis vaevab emast kassi kellel lähevad krambid järjest hullemaks?04.03.2015

Kaheksa aastasel emasel kassil, steriliseerimata, on kõhukrambid juba pikemat aega ja aina tugevamaks need lähevad. Peale krampi tuleb emakast valget lima ning kass peab end kogu aeg tagant lakkuma. Veel ajab üks silm iga päev silmanurka kärna ja üks kõrvadest sügeleb pidevalt. Toast olen leidnud kassi kaks valget vurru/kulmukarva. Ja mulle tundub, et silma pealt ja kõrva lähedusest on karv kiilanenud, silm tundub karvadest natukene liiga hõre. Käisime krampidega umbes kuu aega tagasi ka arstil, seal kirjutati rohud peale ja kõik. Aga roht tegi kassil kõhu nii lahti, et iga krambiga tuli tagant vedelat kakat välja. Siis lõpetasin rohu andmise ja vahepeal läks kõik korda aga nüüd on tagasi ja tundub hullemalt. Kass räägib ka nagu meiega, kurrutab kui kramp tuleb ja peale seda mjäub. Kas oskate öelda mis kassil viga võib olla?
Aitäh. Olen nii mures tema pärast.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Soovitan kõhuõõnest röntgenülesvõtet, kliinilist verd ( kas ja kui tugev põletik) ning võimalusel ka väljutatavast eritisest tsütoloogiline proov. Olenevalt proovide ja uuringute vastustest sobilik ravi ,aga soovitan loom steriliseerida, sest kui on tegemist mädase emakapõletikuga, on see kõige tulemuslikum ravimeetod.