Loomaarst

Küsimus: Kassil on nina alune hõõrdunud ja katki02.07.2011

Tere,
Eile hommikul märkasin, et kiisul on nina alt hõõrdunud.
Saadan Teile lingi, kus olen küsinud nõu teiste inimeste käest ja lisasin pildid:
http://www.unitedcats.com/et/forum/213/56742/minu-siiam-on-nina-ara-hoorunud

Esimene pilt on tehtud 29. juuni hommikul ja teine sama päeva pärastlõunal.
Kuidas oleks võimalik kiisut aidata?
Õue ei ole ma tal lubanud minna, kuna äkki saab rohkem viga või läheb mustus sisse.
Kassi krõbud võtsin ära ja panin pehmemat, sest paistab, et asi on läinud hullemaks, kui neid kahte pilti võrrelda.
Kui Te soovitate mõnda rohtu, siis lisage palun ka rohu nimi, et saaksin selle osta.
Vajadusel võin pilte juurde saata.

Jään Teie vastust ootama!
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kuna Teie kass käib ka õues, on võimalusi ennast vigastada palju. Soovitan siiski kiisuga arsti juures ära käia, sest kui näiteks on tegu olnud mingi söövitava ainega, võib seda olla sattunud ka suhu ja seedetrakti ning ükskõik mida te vigastatud kohale määrite, lakub kass selle kohe ära. Kuna põletikuprotsess on kiire arenema, soovitan üldantibiootikumi süstina. Samuti peaks kiisu üle vaatama, et kuskil ei oleks veel vigastusi aga eriti suu (keel, igemed, hambad, suulagi).