Loomaarst

Küsimus: Kas see on normaalne, et 6-kuuse kassi käpad on alt külmad?09.03.2015

Tere. Mul on kodus 6-kuune kass. Kas see on normaalne, et kassi käpad on alt külmad? Muidu tal midagi muud ei paista olevat. Ikka seltsiv ja energiline. Enne lihtsalt pole olnud tal külmi käppi. See juba mitu päeva.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Huvitav mure. Varem ei olegi sellise probleemiga pöördutud. Kas käpad on kogu päeva jooksul külmad? Ka magamast tulles?
Kui kassi käpapadjandid tunduvad külmemad kui tavaliselt ja üldises olekus ja käitumises mingeid muutusi pole ( sööb-joob, puhkab ja mängib, käib regulaarselt oma hädasid tegemas) ning ka kraadides pole kiisul alapalavikku, siis tuleks jälgida, mida ta teeb ja kus viibib.
Kuna kass on juba kuuekuune ja väljas on üsna intensiivne kasside jooksuaeg kõigi oma häälte ja lõhnadega, siis äkki veedab teie kiisu valdava osa oma ajast akna ja/või ukse juures kus võib olla külmem õhk/pind. Kui tundub, et pole see põhjuseks, arstlikku kontrolli.