Loomaarst

Küsimus: Kas tohiksime võtta kassipoja samast pesakonnast, kust meie praegu kahjuks FIP tõttu surev kassipoegki pärit on?11.03.2015

Tere!
Meie Briti lühikarvalisel kassil, kes on alles 6-kuune, diagnoositi FIP. Hetkel ta veel elab, kuigi on näha, et mitte enam kauaks - arstide sõnul on veel jäänud vaid mõned päevad. Soovitati ka eutanaasia teha, kui ta hingamine raskemaks läheb, kuna siis võib olla vedelik kopsudesse läinud. Hetkel on seda otsust raske vastu võtta, aga ilmselgelt ei lase ma tal ka piinelda ja teen seda, kui aeg käes. Minu küsimus on aga, et kuna lastel on kiisu kaotust väga valus üle elada, siis oleme arutanud, et uus kass võtta. Ka siin lehel lugedes olen saanud vastused, mida eelnevalt teha ja kui kaua oodata, aga mis on Teie arvamus, kui võtame kassi samalt inimeselt? Hetkel on meie kassi kasvandaja meile väga toeks olnud, kinnitas, et kõik teised pojad on terved ja lubas kindluse mõttes ka oma kassidele koronaviiruse testid teha. Meile väga meeldib meie praegune haige kiisu, meile meeldiks väga võtta sama pesakonna kassipoeg, kuid siiski on kahtlus, et kas see on õige ... Teist korda sama stsenaariumi me läbi elada ei tahaks. Teid vastuse eest väga tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Oleneb, kustkohast Teie kass FIP´i põhjustava koronaviiruse sai.
Nakatumine toimub otsekontakti teel niiöelda kassilt kassile. Tavaliselt põevad seda õuekassid. Kassipojad saavad nakkuse tavaliselt emalt.
Kuna viirus on keskkonnas vastupanuvõimeline nädalaid ,(leidub süljes, tatis, roojas) on ka teie kodu saastunud ja uut kassi kohe võtta pole mõistlik. Võtta samast pesakonnast uus kass. Julge samm aga ....