Loomaarst

Küsimus: Kas peaks arsti poole pöörduma, kui koer kolm päeva ei söönud üldse ja oksendas?18.03.2015

4-aastane segavereline (ülekaaluline) koer on nädal haige olnud. Kolm päeva ei söönud üldse ja oksendas. Esimesel päeval olid tal valud. Niuksus ja värises. Joob hästi. Sööb vähe teatud asju. Kõhualune nahk on nüüd kollakaks läinud? Oksendamised on harvemaks muutunud (kõõksub peale joomist).
Mis seda põhjustab ja kas peaks arsti juurde pöörduma?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Peaks minema küll. Põhjuseid on mitmeid alates võõrkehast ja sooleummistusest (kirjast ei selgu, kas koer roojab, kui ja siis kui regulaarselt, mis värvi ja konsistentsiga on roe) kuni hepatiidi (kollane nahk), pankreatiidi (valud ja oksendamine) ja mürgistuseni välja. Röntgenpilt ja vereproovid annavad päris palju informatsiooni ning loom saab lõpuks vajalikku abi, ei pea enam valu kannatama ning saab oma normaalse elu juurde tagasi aidatud (oleneb diagnoosist muidugi).