Loomaarst

Küsimus: Mida teha, kui küülik väristab pead ja on hirmul, kui sülle võtan siis rahuneb?18.03.2015

5-aastasel emasel küülikul tekkis järsku peaväristamine, küljelt küljele, ise hirmul, süda peksab. Kui võtan sülle, värin kaob. Veterinaal ei osanud seletust leida, määrati antibiootikumi kuur. Päeva pärast uus atakk. Mida teha?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kas midagi on juhtunud? Mingi trauma? kukkumine? Kas küülik on olnud kogu aeg toas? On tal kokkupuuteid olnud teiste küülikutega?
Tegemist on suure tõenäosusega neuroloogilise probleemiga, millel võib olla väga palju põhjuseid - abstsessid, kasvajad, mürgistused, kõrva- ja eriti keskkõrva haigused, neeruhaigused ja nende tagajärjel tekkiv elektrolüütide tasakaalu häire ja ka azoteemia,
Seega et vähegi selgust saada, tuleks täpsemalt uurida - läbivalgustus, vereproov ja edasi juba lähtuvalt tulemustest.