Loomaarst

Küsimus: Mis võib olla viga, kui kassi kõrvalest on paistes?19.03.2015

Märkasin eile meie toakassi silitades, et tal on üks kõrvalest paistes, justkui oleks kõrvalest kahe nahakihi vahelt õhku või vett täis nagu padjake. Paitades teda ei näi, et tal eriti valus oleks, kuid kõrv on veidra kujuga ja paisunud.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Tõenäoliselt on see kõrvalesta hematoom, ehk mingi vigastuse või trauma tagajärgel tekib verejooks ja verevalum. Selle probleemiga tuleb kindlasti minna kliinikusse, sest veri sealt ise ära ei imendu ning saab proovida kõigepealt punkteerimist ja vastava ravimi manustamist hematoomiõõnde. Aga elu näitab seda, et loomad ikkagi raputavad ja kraabivad seda kõrva, nii et veri koguneb uuesti. Kui nii läheb, siis on lahendus üksnes operatiivne.