Loomaarst

Küsimus: Kas piisab arsti juures tehtud seenravist, kuna me kodus ei suuda kassi agressiivsuse tõttu ise ravi jätkata?25.03.2015

Tere! Varjupaigast hiljuti võetud kassil avastatati kliinikus tervisekontrolli käigus karvastikus seen. Seent oli vähesel määral tagakäppadel, see ei olnud veel kusagile ennast sisse seadnud. Kliinikus tehti kassile narkoosi mõju all (kassi agressiivsuse tõttu) pesu seenevastase šampooniga ja määriti ta sisse seenevastase lahusega. Kästi jätkata ravi kodus iga 4 päeva järel. Oleme seda püüdnud teha, kuid kuna kass on tõesti üks äärmiselt vihane tegelane, siis pole kindel, kas reaalselt mõju sellel meie tegevusel olnud on. Me ei ole saanud teda lahusega sisse hõõruda nagu õpetati, ta läheb hüsteeriasse ja enamus lahust läheb lihtsalt raisku.
Küsimus ongi, et kui kliinikus tehti talle põhjalik pesu ja seent oli vähe, kodus on tehtud korralik suurpuhastus + töödeldud pinnad lahusega, siis kas on vajalik kassile teha veel seenetõrjet või võib loota, et kass saab selletagi seenest vabaks kui saab üle stressist, mis on teda varjupaigast saadik saatnud? Kui see on vajalik, siis kas oskate anda näpunäiteid, kuidas seda kodustes tingimustes teha agressiivse loomaga?
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Selline ongi väga sagedasti loomaarstide poolt määratud raviskeemide saatus.
Spetsiaalne seenevastane lahus ongi mõeldud selleks, et tõkestada seeneeoste kaudu haiguse edasine levik.
Üks korralik töötlemine on ikka parem kui mitte midagi aga Teie raviarst ei saa lihtsalt garanteerida korralikku tulemust, kui ravikuur jääb poolikuks
Kui tegemist oli mikrosporoosiga, siis on üks võimalus teha kassile spetsiaalne Biocan M vaktsiin mille toime on nii raviv kui ka profülaktiline