Loomaarst

Küsimus: Mis võib koeral viga olla kui ta viimasel ajal peaaegu üldse ei söö, kas müüakse ka isu parandavat rohtu?25.03.2015

Tere
Mul on 12-aastane väikest kasvu segavereline koer (ema puudel, isa ka segavereline). Viimasel ajal ei söö ta peaaegu enam üldse - ei krõbinaid, koerakonservi, konti jne. Vorsti või viinerit jupikese sööb ja kõik. Vett joob isuga. Aga probleem selles, et selle vägavähese söömisega on ta nii muutunud - nõrk, kurb ja järel on vaid luu ja nahk. Paitades on tunda selgroogu ja muid luid. Ei julgegi teda enam väga puutuda, kardan, et murran kogemata tal mõne luu :( Mida teha? Kas on vet. apteegis nt mõnd rohtu, mis aitaks tal isu tõsta või on see kõik märk sellest, et teda enam kauaks pole? :(
Loomaarstijuurde minna ei saa, kuna lähim on 25 km kaugusel ja kahjuks ei oma autot.
Aitäh, kui oskate mingitki nõu anda. :(

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Teie koeral võivad olla väga tõsised organite funktsioneerimishäired ( näiteks isu puudumine ja suurenenud joomine võivad viidata neerupuudulikkusele)
Tegelikult ei saa ma ilma looma hetkeseisundit teadmata talle ühtki preparaati soovitada, sest see võib tuua hoopis kahju asemel kahju.
Kurb, et Teil ei ole arstiabi käepärast võtta, aga saan siinkohal soovitada eeskätt vereproovide tegemist. Sedasi saaks suhteliselt täpselt teada, milline on seis ja mida tuleks edasi teha