Loomaarst

Küsimus: Miks on kutsika väljaheide rohekas ja vahel vedel?30.03.2015

Tere
Vahel on kutsikal väljaheite konsistents liiga vedel ja värvus rohekas. Osadel kordadel jälle täiesti normaalne konsistents ja pruun. Ei saa aru millest see nii olla võiks. Sööb RC-d. Olen täheldanud, et hommikul õues käies on väljaheide OK ja mida päeva peale edasi, seda rohekamaks justkui läheb. Ühel korral on lõpp olnud lausa vedel.
Kutsikas on 5 kuune ja muidu lustlik, hea isuga ja heas toonuses.
Juba ette tänulik vastuse eest!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Väljaheite värvus ja konsistents sõltuvad sellest, mida koer sööb, mida ja kui palju ta joob aga loomulikult ka sellistest asjadest, mida me ei näe - seedekulgla anatoomia, füsioloogia, siseparasiitide olemasolu ja nende efektiivne tõrje, talumatus mingite toitainete suhtes. Selles osas tasub alati konsulteerida loomaarstiga ja kahtluste puhul saab muuta toitu või teha ka vajalikke analüüse.
Enne seda tasuks aga selgeks teha ja jälgida, mida teeb kutsikas õues olles (õigemini mida ta sellel ajal sisse sööb) ja mida võivad talle anda teised pereliikmed (eriliselt tasub luubi alla võtta laste ja vanaemade roll).