Loomaarst

Küsimus: Kas on põhjust muretsemiseks, kui kassi pärakust on paari päeva jooksul tilkunud mõni tilk verd?30.03.2015

Tere!
Meie perel on mure, oleme märganud, et paari päeva jooksul on kassil (bengali tõugu) tilkunud pärakust paar tilka verd, seda on juhtunud ainult paaril korral ja kass ise paistab terve - sööb ilusti ja on aktiivne. Kas on põhjust muretsemiseks või on väike veritsus loomulik?
Ette tänades!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Veritsus pärakust ei ole kindlasti loomulik. Kirjas on väge vähe informatsiooni (looma vanus, sugu, kas loom on tubane või käib ka õues, kas vere eritus toimub seoses roojamisega või mitte).
Soovitan igal juhul arsti juures ära käia, saab kassi üle vaadatud ja võib-olla on vaja röntgenpilt teha (trauma, võõrkeha, koliit).