Loomaarst

Küsimus: Mida teha, kui 3 nädalat tagasi poeginud koer, kes läbis juba ka antibiootikumikuuri, köhib ikka hoogudena?30.03.2015

Tere! Meie 9-aastane emane koer poegis 3 nädalat tagasi. Nüüd on selline mure - koer köhib ja väga kõvasti. Käisime arstil ja ta määras antibiootikumid, mida võib imetamise ajal anda. Tegime kuuri ära, aga koer köhib ikka. Köha on selline vali ja hoogudena. Magab rahulikult, sööb hästi, aga kui köhima hakkab, siis enne ei lõpeta kui tuleb läbipaistvat röga. Meil on ka teisi koeri ja hirm on, et see võib olla nakkav nii neile kui ka kutsikale. Mida teha?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kas koer on vaktsineeritud? ( kennelköha)
Kas koerale on antud ussirohtu korraliku kuurina?
Kas arsti juures käies kuulati südant?
Kas kuulati kopsu ja tehti ka kopsupilt?
9 aastaselt poegida võib olla päris kurnav kogemus. Soovitan teha vereproovid. Kliiniline veri kindlasti, et kõigepealt kinnitada või siis välistada põletik organismis.