Loomaarst

Küsimus: Kassipoegade eraldamine07.07.2011

Tere!

Kass sünnitas ise ning kassipojad on omavahel seotud, tundub ta ei teinud mida vaja. Pole arusaadav, kuidas neid eraldada, nad on üsna lähedal teineteisele. Mida soovitate teha?

M

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kassipojad ei saaks olla omavahel seotud, sest igal kassipojal on oma lootekott ja platsenta, mille kassiema peale sünnitust katki närib ja ära sööb. Kassipojad on kuni silmade-kõrvade avanemiseni tavaliselt pesas üksteise kõrval-peal-all, sest nii on soojem ja turvalisem. Mõistlik oleks Teil ilmselt kutsuda lähim loomaarst või asjaga rohkem kursis olev kassiinimene vaatama mis toimub ja kas kõik on korras.