Loomaarst

Küsimus: Kui kiiresti avaldub koeral allergiline reaktsioon toidule?31.03.2015

Kui kiiresti avaldub koeral allergiline reaktsioon toidule? Hetkel koer spetsiaalselt allergilistele ja tundlikele koertele mõeldud toidul, aga ikka kratsib end ja närib aeg-ajalt käppasid. Nahk ei puneta ja kõrvad ka korras.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Reaktsioon on erinev. Mõnel tekib see suhteliselt kohe paarist tunnist kuni paari päevani, mõnedel kujuneb välja kuude või aastate jooksul.
Kui koerale on määratud hüpoallergiline dieet, tuleb olla kindel, et mitte keegi talle midagi muud toiduks ei anna. Isegi mitte väikest tükikest mingit lemmikasja preemiaks. Muidu ei ole sellel katsel mõtet.
Sügeleva koera puhul on toiduallergia kõigest üks võmalus, tuleb ära teha ka kõik teised uuringud, proovid ja kontrollida sügelust põhjustavad haigused (parasiidid, seenhaigused, kontaktallergia, dermatiidid, atoopia jne jne).