Loomaarst

Küsimus: Kas kasside herpes jääbki igavesti korduma?06.04.2015

Kas kasside herpes jääbki igavesti korduma? Meil kassid said haiguse paar aastat tagasi ja nüüd kevadel see kordub märtsi ja mai kuu vahel, ning sügisel augusti lõpus kuni oktoobrini. Silmad pilus ja loomad haiged.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

See võimalus on täiesti olemas. Teatavad herpesviiruse tüved jäävad latentselt organismi ( närvisüsteemi) ning stressiolukorras või ka immuunsüsteemi nõrgenedes löövad kliinilised tunnused välja. Välistatud ei ole ka mõne teise Herpes-viiruse tüvega või lausa mõne muu ülemiste hingamisteede nakkust põhjustava viirusega nakatumine
Võimalus on vaktsineerida kasse rinotrahheiiti põhjustava herpesviiruse vastu ja selle variandi otstarbekust konkreetselt Teie kasside puhul peaksite oma raviarstiga arutama