Loomaarst

Küsimus: Mida teha kui 7 aastasel steriliseeritud emasel koeral on nn pissitilgad taga?11.04.2015

Mida teha kui 7-aastasel steriliseeritud emasel koeral on nn pissitilgad taga. Meil hoiupaigast võetud 2009 aasta kevadel emane kutsikas, 2010 aasta suvel steriliseeritud. Kutsikana tegi tilgad maha kui kartis midagi või kedagi, nüüd kui ta on 6,5 aastane, hakkas tal piss tilkuma tihti ja lakub, vahest kui istub tekib päris korralik loik. Mida teha, kas tegu võib olla põiepõletikuga?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti võiks teha uriini kompleksuuringu, et kinnitada või siis välistada põiepõletik, alumiste kuseteede põletik, põiekivid vms
Kui ei ole siiski tegemist ka käitumuslikust põhjusest tekkinud urineerimishäiretega, võib proovida steriliseeritud koertel tekkida võiva kusiti sulgurlihase puudulikkuse tagajärjel esinevate urineerimishäirete leevendamiseks mõeldud fenüülpropanoolamiini sisaldavat suukaudset preparaati. Paljusid see rohi aitab.
Kindlasti leiate koos oma loomaarstiga sellele probleemile sobivaima lahenduse