Loomaarst

Küsimus: Mida teha, kui kassil on silmadel peal valge nagu teine silmalaug?15.04.2015

Tere
Kass on 1-aastane, isane, käib õues ja toas ning sööb ilusti. Probleem on, et tal vahest kõht lahti ja silmadel on alati peal selline valge nagu teine silmalaug, mida näeb tavaliselt ainult siis kui kass magab. Mida teha?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Pigem on see, mida Te näete ,kolmas laug. Kui silmaprobleemid on kontrollitud ja välistatud, siis vahetevahel esineb sellist kolmanda lau väljasopistumist nendel kassidel, kellel on ussirohi ammu andmata ( seda enam et ka kõht on aegajalt lahti ja tegu on väljaskäiva kassiga) Soovitan see teha korraliku kuurina - 3 päeva järjest ja nädala pärast veel korra.