Loomaarst

Küsimus: Kuidas aidata 20-aastast kassi, kel tuleb suust halba haisu ja kes ei söö?20.04.2015

Tere! Mul selline mure, et 20-aastane kass ei söö ja ei joo ka vett ja suust tuleb väga halba lõhna, mäda haisu. Kas arsti juurde mõtet minna, sest hambaravi vist kassidele ei tehta. Ehk on olemas mingid toitvad süstid, et ta nälga ei sureks.

tervitades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Loomulikult on mõtet arsti juurde minna. See, kui kass ei söö ega joo ,on märk sellest, et midagi väga tõsist on lahti ning tervislik seisund vajab kiiret kontrolli ning tõenäoliselt kass ka tilgutit ja sundsöötmist
See, et suust tuleb halba lõhna, võib olla nii hambakivist-igemepõletikust-hambajuurepõletikust aga välistatud ei ole ka kasvajad, uurised jms st oleks kindlasti vaja lähemalt uurida.
Kassidele tehakse tegelikult päris palju suuõõnega seotud raviprotseduure - alates hambakivi eemaldamisest, igemepõletiku ravist kuni mädase juurepõletikuga hammaste eemaldamiseni
Kas ja mida saab teha 20 aastasele kurtunud ja veetustunud loomale, seda saabki otsustada kliinikus pärast ülevaatust ja hädapäraseid uuringuid