Loomaarst

Küsimus: Mis lootus on, kui 8-kuusel kassil on saba kolmanda ja neljanda lüli vahelt murdunud?20.04.2015

Tere
Mul on 8-kuune kassipoeg, tal on saba murdunud kolmanda ja neljanda lüli vahelt. Käisime kiisuga arstil. Arst tegi pildi ja ütles, et vaja amputeerida. Hetkel saame põletikurohtu, saba on soe, kui saba otsast vajutada väga kõvasti, siis tunneb seda. Ütles ka arst, vereringe pidi olemas olema. Teine arst aga ütles, et kohe siin küll midagi amputeerima ei hakka, vaatame, mis teha saab. Sooviks teada, mida teie arvate, kas on lootust, mis variante on, siis teaksin arstilt küsida. Kass käib praegu saba allapoole, pissida ja kakada saab.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kõik sõltub sellest, kuidas on säilinud ja /või taastunud saba vere- ning närvivarustus murrukohast distaalselt. Kui vereverustus puudub, siis sabaots kärbub ja ta tuleks kindlasti amputeerida. Selline olukord kaasneb tavaliselt selliste traumadega, kui saba saab muljuda ning ka nahk tugevalt vigastada
Murdude puhul ( kui verevarustus pole katkenud) tuleb arvestada lisaks tundlikkusele ka sellega, kuidas murtud koht kokku kasvab. Ebaloomuliku nurga all saba pigem segab looma ja on talle probleemiks. Õuekassile on see pigem ohtlik, sest põgenemisel ja turnimisel ei tööta selline kõver saba tasakaalustajana