Loomaarst

Küsimus: Millega võiks tegu olla, kui tiibeti mastiffil on silmad punased, vesised, ajavad rähma?24.04.2015

Tiibeti mastiffil on silmad punased, vesised, ajavad rähma. Puhastades füsioloogilise lahusega, ei lähe ka olukord paremaks, koer on 1 a 2 kuune. Millega võiks tegu olla?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Tegemist võib olla silmapõletikuga aga võimalik on ka allergiline reaktsioon või veel midagi kolmandat. Kindlasti tuleks minna arsti juurde ning lasta silmad üle vaadata ja vajalikud testid teha. Selest sõltub kas ja millist ravimit ta vajab ning millist ravimvormi tohib kasutada ilma silma rohkem traumeerimata.