Loomaarst

Küsimus: Mis võib kutsal viga olla, kui juba neljandat söögikorda sööb väga vähe?06.05.2015

Tere.
Täpselt 3 päeva tagasi sai käidud loomade kiirabis, sest kutsal olid gaasid. Järgmine ja ülejärgmine päev kõik korras - sõi ja mängis (vanus 2 kuud ja 1 nädal mopsikul).
Tänasest ei taha üldse süüa, ei keedetud kana ega veiseliha, mida varasemalt sõi poolspagaadis. Samuti on kasvanud uneaeg - nagu kutsa oleks unisem.
Milles võiks probleem olla ja mis oleksid võimalikud lahendused?
Kas võib tegu olla lihtsalt noore kutsika tujudega (kuid juba 4. söögikorda sööb ülimalt vähe).
Loomade kiirabis olid veri ja rooja test korras.
Täname ette,

Lugupidamisega

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Eks sellises vanuses kutsikaga saabki algusepoole natuke vaeva näha, sest uus keskkond, uued inimesed, sageli ka uued toidud. Kui loomal kaob isu ja ta tundub ka loium, on probleem kas söögis, sööjas või mõlemas. Kuna kutsikal tekkisid gaasid, tuleks hakata analüüsima, kas see on toidutalumatuse reaktsioon mingile toitainele või probleem hoopis seedetraktis (ärritus, põletik, parasiidid)
Kõige parem oleks seda analüüsida koos oma "pereloomaarstiga", sest arutlemist, küsimist, vastamist on palju ja iga Teie vastus võib esile kutsuda uue küsimuse ning siin meil lihtsalt ei ole mõistlik kõiki versioone välja käia ning neid siis õhku jätta.