Loomaarst

Küsimus: Mis võib koeral viga olla, kui pärast antibiootikumikuuri tilgub peenisest jällegi verd?06.05.2015

Tere!
Koeral tuleb peenisest verd. On saanud antibiootikume (marbocyl). Pärast antibiootikumikuuri on kaks kuud korras ja siis hakkab uuesti verd tilkuma. Üldjuhul on olnud uriini sees punast värvi, kuid hetkel tilgub puhast verd. Koer on 11 aastane saksa lambakoer (isane). Oleme teinud 2 korda ultraheliuuringut ja pole kasvajat näidanud. Samuti vereproov on võetud ja on olnud korras.
Mis võimalused veel on?

Tänades,

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kas uriini kompleksuuring on tehtud? Kui ei, siis kindlasti teha ja koguda mitte keskjoa uriini, nagu tavaliselt, vaid võtta tsüstotsenteesi teel otse põiest. Sellega me saame ära diferentseerida, kas veri tuleb põiest või alumistest kuseteedest. Kui põiest võetud proovis verd pole, siis tuleks tähelepanu pöörata eesnäärmele (palpeerimine, röntgen, tsütoloogiline uuring).